Jak hledat a najít nové pracovní místo?

Časté dotazy, které jsou kladeny ze všech stran, se točí kolem tématu: „Jaká je šance a jak rychle je možné nalézt nové pracovní místo“. Odpověď na tuto otázku není jednoznačná.

Hledání nového pracovního uplatnění může trvat pár dní, ale i několik měsíců. Délka hledání se odvíjí od požadavků společností (zaměstnavatelů), ale také od požadavků kandidátů na pracovní náplň, místo pracoviště, pracovní zařazení, výši mzdy, benefity atd. Firmy si uvědomují svoji momentální výhodu oproti uchazečům, a proto si důsledně vybírají nové kolegy do svých týmů.

To je jeden z hlavních důvodů, proč by se v tomto období neměl uchazeč bát udělat menší krok zpět, po kterém může následovat rychlý růst. Krokem zpět, chápeme nižší platové ohodnocení, pracovní zařazení, ale také například vzdálenější místo pracoviště.

Způsobů, jak postupovat při hledání nového uplatnění, je několik. Uchazeči mohou oslovit budoucího zaměstnavatele sami – přímo, nebo prostřednictvím personální společnosti. Určitým podpořením svých možností na trhu práce je zveřejnění životopisu na pracovních portálech nebo na sociálních sítích. Zde si Vás může najít přímo zaměstnavatel nebo personální společnost s pracovní nabídkou. Další způsob, který získává opět na oblibě, je vyhledávání pracovního uplatnění přes soukromé či pracovní kontakty a doporučení.

Zajímavých a stále aktuálních témat, která se týkají uplatnění na trhu práce, je mnoho a proto se Vám je budeme snažit postupně představit. Pokud Vás zajímá nějaké téma, napište nám a rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti a rady.

-MŠ-

Kontakty

  • ALP consulting, s.r.o.
    Náměstí I.P.Pavlova 3
    120 00 Praha 2
  • tel: +420 723 644 808
    e-mail: alp@alpconsulting.cz
    web: www.alpconsulting.cz

© 2008 - 2015 ALP consulting s.r.o.
Náměstí I.P.Pavlova 3, 120 00 Praha 2
Tel: +420 723 644 808, E-mail: alp@alpconsulting.cz,
Web: www.alpconsulting.cz